Zde může být vaše reklama.
Pondělí 15.7.
Svátek má Jindřich
Menu

Vybralo se 189 350 korun Dobročinný závod PUSŤ KAČKU trhal rekordy

Dobročinný závod PUSŤ KAČKU trhal rekordy
Zdroj: PUSŤ KAČKU

14. 06. 2019 - 11:01

Větší, bohatší, zábavnější. Letošní ročník dobročinného závodu PUSŤ KAČKU na pomoc handicapovaným dětem trhal rekordy. I díky tomu, že do Vodáckého centra v Českých Budějovicích dorazilo v neděli 9. června přes 1300 lidí se nakonec podařilo vybrat neuvěřitelných 189 350 Kč.

„Počet přibývajících účastníků kachních závodů nás podporuje ve snaze kampaň stále vylepšovat,“ pochvalovala projektová manažerka závodu Lucie Hnojnová fakt, že oproti loňsku přišlo na start zhruba o 300 zájemců více.

Dohromady lidé nakoupili startovní čísla pro 1737 malých kaček celkem za 86 850 Kč, což je nový rekord. Dalších 32 600 Kč přihodili majitelé 29 velkých kachen. Veškeré peníze se nyní rozdělí mezi obě neziskové organizace, kterým pomohou s financování výjezdů za rodinami dětí s handicapem v rámci rané péče.

Žluté kachničky ale udělali radost i majitelům startovních čísel. Poté, co byly vhozeny do vody (a v cíli z ní byly zase poctivě vyloveny za pomoci dobrovolníků), vybojovala první třicítka malých kačenek a trojice velkých svým majitelům krásné ceny. Rozdávaly se víkendové pobyty v hotelích i vstupenky do divadla. Vůbec poprvé v historii se dokonce někteří výherci svých cen vzdali a věnovali je klientským rodinám I MY a APLA JC.

Úsměvy a spokojenost ale ovládly celé odpoledne. Děti i jejich rodiče si užívali na lezeckých stěnách, bavili se u loutkového divadla nebo obdivovali příjezd motocyklového závodního tým.„Těší nás skvělá prorodinná atmosféra, která vždy při závodech panuje,“ radovala se ředitelka APLA JC Hnojnová.

„Máme nesmírnou radost, že se nám tak krásně vyvedlo počasí a dorazilo za námi tolik lidí. Do příštího roku máme jedno takové malé-velké přání. Vzhledem k tomu, že se pojede v roce 2020, bylo by krásné, kdyby se prodal i stejný počet startovních čísel,“ vyhlíží už teď budoucí ročník ředitelka I MY Klára Csirková. Povede se?

Další články