Dnes:8°C

Zítra:13°C

Úterý 27.10. Šarlota/Zoe
Menu

Až do konce září Zajímavé výstavy probíhají v Mariánské a Rabenštejnské věži

Zajímavé výstavy probíhají v Mariánské a Rabenštejnské věži

07. 07. 2019 - 08:09

V Galerii Mariánská představí Vladimír Franz svá velká plátna věnované Jižním Čechám. Jádro výstavy tvoří dva bilanční cykly - Třeboň a Variace o portrétu Antona Brucknera-Šumava.

K jihu Čech, Třeboni a Třeboňsku má autor vztah od malička, trávíval zde s prarodiči všechny letní prázdniny. Výstava probíhá od konce června v Galerii Mariánská.

Poté bude možnost se přesunout do historického objektu Rabenštejnské věže, která se po delší době opět otevře veřejnosti. Bude zde probíhat výstava sochaře a výtvarníka Antonína Kašpara. Jihočeskému publiku je Antonín Kašpar známý svými exteriérovými monumentálními objekty, výstava představí autora tentokrát jako výtvarníka. K vidění budou jeho bílé obrazy, které návštěvníky zavedou do snového, sněhově bílého světa vytlačovaných reliéfních plastik a jsou tak protiváhou jeho monumentální sochařské tvorby. Vernisáž se koná od konce června v Rabenštejnské věži.

Tento výtvarný podvečer bude završen varhanním koncertem Vladimíra Franze. Pro tuto příležitost složil skladbu Poutní místa, koncert začne ve 20:00 hodin v Kostele Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí a je zdarma. 

Další články