Zde může být vaše reklama.
Pondělí 15.7.
Svátek má Jindřich
Menu

Obchvat Strážkovic bude v roce 2022

Obchvat Strážkovic bude v roce 2022

foto: Jihočeský kraj

22. 01. 2020 - 12:00

Rychlejšího spojení na trase mezi Českými Budějovicemi, Trhovými Sviny a Novými Hrady. A zároveň mezi Třeboní, Římovem a Českým Krumlovem se dočkají řidiči zhruba v polovině roku 2022.

Cestu jim usnadní vybudování obchvatu Strážkovic na Českobudějovicku včetně uspořádání dopravy uvnitř obce. Zároveň to pomůže i ke zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti tamních obyvatel. Potvrdil to první náměstek hejtmanky Josef Knot.

„Samotný obchvat povede nezastavěným územím Strážkovic v jeho severovýchodní části. Stavba silnice o délce 2,127 kilometru si dle rozpočtových odhadů vyžádá náklady 141 milionů korun. Z toho 115 milionů pokryjí fondy EU a zbytek uhradí kraj,“ upřesnil Knot.

Součástí obchvatu bude kruhový objezd. Práce začnou letos v červnu

Součástí obchvatu bude kruhový objezd, který zajistí křížení komunikací na trase mezi Českými Budějovicemi, Trhovými Sviny a Novými Hrady s Třeboní, Římovem a Českým Krumlovem.

„Momentálně je na stavbu vydané územní rozhodnutí a stavební povolení. Zároveň se připravuje výběrové řízení na zhotovitele stavby. Práce by měly začít zhruba v červnu letošního roku,“ sdělil první náměstek hejtmanky.

Projekt zároveň počítá i s úpravou současné křižovatky na strážkovické návsi včetně přilehlých chodníků. „Hlavní silnice na trase České Budějovice – Trhové Sviny – Nové Hrady bude přeřazena do místních komunikací a z dosavadní vedlejší komunikace na trase Třeboň - Římov – Český Krumlov se stane silnice hlavní,“ nastínil Knot s tím, že odhad nákladů na tuto akci je téměř 28 milionů korun. Z toho 26 milionů uhradí kraj a zbytek obec Strážkovice.

Další články