Dnes:22°C

Zítra:21°C

Sobota 6.6. Norbert
Menu

400 tisíc hlodavců Podzimní deratizace v Budějovicích začne v polovině září

Podzimní deratizace v Budějovicích začne v polovině září

foto: Pixabay

09. 09. 2019 - 09:00

Odborná firma DERADEZ s.r.o. zahájí podzimní etapu deratizace v polovině září a skončí v listopadu. Nejprve se udělá monitoring výskytu potkanů a následně ohnisková deratizace. Zkontrolují se místa, kde bylo v minulosti hubení provedeno, jestli jsou stále aktivní. Deratizovat se bude i na nově nalezených, nebo na občany oznámených místech, zvýšeného výskytu. Celkové předpokládané množství kladených návnad je asi 290 kg.

„Podle kvalifikovaného odhadu se na území Budějovic vyskytuje 4 až 5 hlodavců na jednoho obyvatele, což je kolem 400 000 hlodavců,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec.

Práce budou zahájeny v lokalitách Krumlovské předměstí, Rožnov, Suché Vrbné, centrum města, sídliště Vltava, Máj, Šumava, Čtyři Dvory, Havlíčkova kolonie, Mladé, Nové Hodějovice, Nemanice, Kněžské Dvory a Pražské sídliště.  

„Během deratizace bude někde použita doplňková lokální metoda hubení Rodenatorem, která dokáže jednoduše a rychle eliminovat konkrétního škůdce včetně likvidace rozsáhlého systému vybudovaných nor bez pomoci toxických látek. Tato metoda je ale doprovázena zvukovými efekty, které připomínají střelbu. Proto budeme předem informovat o termínu městskou i státní policii,“ dodává náměstek Ivo Moravec.

Návnady pro hubení potkanů jsou kladeny zejména do otvorů, kde hlodavci hnízdí a standardně nejsou domácím zvířatům volně přístupné. Zvýšená pozornost bude věnována křovinným porostům. Doporučujeme občanům, aby v uvedených a označených částech města zamezili volnému pobíhání domácích zvířat.

Upozorňujeme, že situaci zhoršuje volné odkládání komunálního odpadu, zejména zbytků potravin, mimo odpadové nádoby a vhazování do odpadkových košů.  

Současně bude probíhat také podzimní etapa deratizace kanalizační sítě, kterou zajišťuje společnost ČEVAK a.s., a to prostřednictvím odborné firmy Pařez s.r.o.  

0 komentářů

Další články