Dnes:22°C

Zítra:21°C

Sobota 6.6. Norbert
Menu

Letní rekonstrukce V budějovických školách úřadují řemeslníci

V budějovických školách úřadují řemeslníci

foto: České Budějovice

09. 08. 2019 - 08:47

V ZŠ a MŠ Kubatova se zatepluje objekt mateřské školy a družiny, vyměňují se ocelové konstrukce přístřešků u vstupů a pergoly za nové z pozinkovaných profilů a postupně dojde také k doplnění zpevněných ploch a okapových chodníčků. Do stávajících dispozic ani žádných vnitřních konstrukcí není zasahováno. Objekty budou nově doplněny o nucené větrání s rekuperací.

„V současné době je dokončeno zateplení střechy školky, rozvody a pokračují práce na montáži obvodového pláště. Budova školní družiny má za sebou klempířské práce a úpravy povrchů. Aktuálně tam probíhá aplikace stěrkové omítky obvodového pláště,“ říká náměstek primátora Petr Holický s tím, že práce jsou v plném proudu i na zahradě, která bude mít nový plot, hrací prvky i sadové úpravy. Celková investice do školních budov a zahrady je 7,7 milionů korun. Ve velkém se pracuje také na Základní škole E. Destinnové.

„Tam se v rámci stavebních úprav provádí zateplení obvodového pláště a střechy, výměna stávajících dřevěných oken za plastová a venkovních dveří za hliníková. U konce jsou aktuálně demontáže obkladů stěn, podlahových krytin, vnitřních dveří, zařizovacích předmětů, rozvodů a potrubí. Součástí vnitřní rekonstrukce bude i vybudování nové výtahové plošiny pro osoby s omezenou schopností pohybu a dispoziční úpravy sociálního zařízení s vybudováním hygienické kabinky pro ZTP. Proinvestováno tam bude na škole 16,2 milionu korun a k tomu ještě 6,3 miliony na sportovní a přírodní zahradě. Zahrada má sloužit především pro výuku a trávení přestávkového času pro žáky 1. stupně, ale i po školním vyučování v rámci družiny. Stěžejním prvkem je vybudování sluneční terasy podél křídla pavilonu 1. stupně školní budovy doplněné záhonem, umístění nerezového demontovatelného pítka pro děti, odpadkových košů a laviček. Na novém trávníku budou drobné hrací prvky, krmítka pro ptactvo i zákoutí se dřevem a kamením. Sportovní zahrada bude vybavena posilovacími stroji, prolézačkami, skluzavkou i trampolínou,“ dodává náměstek Petr Holický. Termín dokončení prací je listopad 2019.

0 komentářů

Další články